ana sayfa hakkımda şiirlerim yorumlar
1
2
3
4
5
tüm yazılarım
facebook | Hatice OLGUN Twitter | Hatice OLGUN
Hakkımda
Menü
Öz Geçmiş
Yazılarım
Çizimlerim
Şiirlerim
Fotoğraf Galerisi
Haber & Söyleşi
Yazarlardan
Yorumlar
Bana Ulaşın
Öz Geçmiş « geri
Nisan ayının başıymış, bir gün ağarışıymış dünyaya gelişim.. Aceleci, sabırsız, sözünü sakınmayan çocukluk ve oldukça başarılı ilk ve ortaokul döneminin ardından, ailemin isteğiyle Ankara’daki yatılı bir meslek lisesine gönderildim.

Buradaki pek de keyifle hatırlamadığım zorlu lise eğitiminin ardından (birlikte okuduğumuz çoğu arkadaşım gibi) on yedi- on sekizli yaşlarda memur olarak işe başladım. Ardından, yine ailemin de bu yöndeki talebiyle sonradan yol ayrımıyla noktalanan bir evlilik yaptım. Çok genç yaşta (şimdilerde arkadaşım, dostum, sırdaşım olan) ikiz kızlarımı dünyaya getirdim. Biraz ters bir sıralama oldu farkındayım ama ertesi sene de üniversitenin ilk sınıfına başladım :)

Yani üniversiteye başladığım sene aynı anda eş- memur- ev kadını- öğrenci ve ikiz çocuk annesi gibi türlü sıfatların tamamıydım. Dolayısıyla üniversite hayatıma dair hatırladıklarım; çocuk ağlaması, bebek maması, bez yıkama, iş yerinde öğrenciliğimden- okulda da memuriyetimden dolayı hep biraz eksik kalma, yetişememe, koşturma, girilemeyen derslerin olmayan notları ve mecburen son geceye kalmış vize- final sıkışıklıklarıdır. Şimdi ne de gülümseyerek anlatılıyor halbuki..

Bütün bu güçlükler arasında- ama zamanında tamamlamayı başardığım Ziraat Fakültesi öğrenimimden de anlaşılacağı üzere, aslında ziraat mühendisiyim. Öncesindeki kamu tecrübem yanında, 2000- 2010 yılları arasında bir Tarımsal Araştırma Enstitüsünde 10 yıl kadar Soya Islahı ve Genetiği mühendisliği alanında çalıştım. Arazi çalışmalarının yoğunlukta olduğu buradaki dönem benim açımdan yorucu olduğu kadar eğitici ve farkındalık kazandırıcı olmuştur.

Yazıp çizmeye başlayışımsa, bu konularda beni yüreklendiren bazı dostlarım sayesinde ve bu yoldaki bir kaç başka tavsiye ile oldu. 2005 yılından itibaren sırasıyla; www.samsunhaber.com, www.samsunili.net, www.haber101.com, www.maksimum.com gibi sitelerde amatörce yazdım. Yazma sevdasının beni getirdiği son yer ise halen çalıştığım kurumun basın yayın işleriydi. Bu doğrultuda, uzunca bir süre kurumsal dergimizin editörlüğünü yaptım. Gelen yazı ve makalelerde biçimsel düzeltmeler yanında mesleki alanda röportaj ve haberlerle katkı sağlamaya çalıştım. 

Tanıyanlar bilir, bir taraftan da işleri zorlaştıracak kadar detaycı ve mükemmeliyetçi bir insanım. Hiç bir zaman; hiç bir şiirimi, çizimimi, yazımı, yüzümü yeterince iyi bulmadım. Dolayısıyla, bir yandan başkalarının beğeni ve iyi yöndeki eleştirilerini memnuniyetle alıp baş üstüne koysam da, kendimin olana- kendim kusur bulmakta hep bir başkasından aceleci davrandım. Bazen bir paragrafa, bazen bir kelimeye takılıp, daha iyisi için gerçekten uğraştım.

Bu gündü, yarındı, daha uygun bir zamandı derken sonunda bu sitede sizlerle paylaşıyorum. Yazılarım; dediğim gibi ne kusursuz ne de mükemmel. Üstelik bir kilometre işi olan her şey gibi, ancak zaman içinde daha iyi olmaları muhtemel. Ama bir şey önemli ki içten yazıldılar ve takdir edersiniz ki zamanımı aldılar. En azından, bu zamana hürmeten iyi- kötü tümünü beğenilerinize sunuyorum.

Sevgilerimle,
Yorum Yazın Tüm Yorumlar
Güvenlik
Galeri
Sayfanın tüm hakları Hatice OLGUN’a aittir. 2015 ©
ana sayfa | hakkımda | fotoğraf galerisi | çizimlerim | şiirler | haber & söyleşi | yazılarım | yazarlardan | Yorumlar | bana ulaşın KA İnternet Bilişim Teknolojileri Tic. Ltd. Şti.